« Gegužės 2020 »
PirAntTreKetPenŠešSek
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Artėjantys įvykiai


2015-09-18

Lietuvos lazerių gamintoja UAB „Ekspla“ baigė įgyvendinti du ES struktūrinių fondų finansuojamus projektus.

Dviejų metų trukmės projektas „Skaidulinės inovacijos greitesniam medžiagų apdirbimui (SIGMA)“(SFMIS Nr. VP2-1.3-ŪM-02-K-04-076) įgyvendintas pagal Ekonomikos augimo veiksmų programos priemonę „Intelektas LT“. Projekto vykdymui iš Europos regioninės plėtros fondo skirta apie 580 tūkst. eurų paramos, dar tiek pat investavo UAB „Ekspla“ kartu su projekto partneriais UAB „Elas“ ir UAB „Precizika Metrology".

Greitai besikeičiančios technologijos, šiuolaikinė vartojimo prekių gamyba smarkiai įtakojama mados, verčia labai sparčiai persiorientuoti į naujus procesus ir medžiagas. Lazerinis mikroapdirbimas yra viena iš technologijų, įgalinančių tokius operatyvinius veiksmus, tačiau ji turi apribojimų. Greitai perkonstruoti tradicinės, laisvos erdvės technologijos lazerį pagal pasikeitusius poreikius labai sunku, kenčia gamybos efektyvumas.

Projekto metu buvo sukurtos kelios lazerinės sistemos skaidulinės technologijos pagrindu. Dėka šios technologijos lazerinių sistemų išpildymas yra modulinis, t. y. sukurti keli užduodantys generatoriai, išspinduliuojantys impulsus nuo šimtų pikosekundžių iki šimtų femtosekundžių trukmės. Taip pat sukurta keletas skaidulinių bei hibridinių stiprintuvų. Skaidulinės technologijos dėka šis modulių rinkinys leis kurti įvairias lazerinių sistemų konfigūracijas, atsižvelgiant į greitai besikeičiančius rinkos poreikius.

Metų trukmės projektas „Skaidulinių lazerių eksporto plėtra“ (SFMIS Nr. VP2-2.1-ŪM-04-K-05-232) įgyvendintas pagal Ekonomikos augimo veiksmų programos priemonę „Naujos galimybės LT“. Projekto įgyvendinimui iš Europos regioninės plėtros fondo skirta apie 43 tūkst. eurų paramos.

Projekto metu sudalyvauta 13-oje tarptautinių parodų sparčiausiai augančiose rinkose – Kinijoje, Pietų Korėjoje, Indijoje, JAV. „Ekspla“ parodose pademonstravo atnaujintą LightWire serijos skaidulinių lazerių liniją. Teikiamos naujos lazerių galimybės dėl patobulintų lazerių parametrų viliojo parodos lankytojus į „Eksplos“ stendą. Jais domėjosi tiek mokslininkai, kuriantys lazerius ir planuojantys panaudoti šiuos skaidulinius lazerius kaip užkratą savo sistemose, tiek ir inžinieriai, modernizuojantys pramoninio medžiagų apdorojimo procesus.

„Ekspla“ daug investuoja į inovacijas, čia dirba ypač aukštos kvalifikacijos darbuotojai. Siekiant sukurti konkurencingus produktus, intensyviai bendradarbiaujama su Europos ir pasaulio mokslininkais ir verslo įmonėmis, ruošiamos naujos paraiškos projektams finansuoti iš „Horizon 2020“ programos. Planuojama ir toliau dalyvauti ES struktūrinių fondų finansuojamuose projektuose kuriant naujus produktus ir keliant įmonės konkurencingumą.

 

Daugiau informacijos apie projektus suteiks

Vaida Janionytė

Projektų koordinatorė

Tel. (8 5) 264 9631

v.janionyte@ekspla.com