« Gegužės 2020 »
PirAntTreKetPenŠešSek
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Artėjantys įvykiai


2016-01-20

Aukštųjų technologijų įmonė LIDARIS pradeda bendradarbiavimą su EUROPOS KOSMOSO AGENTŪRA

Lidaris ir ESA
2016 m. sausio 15 d. UAB Lidaris ir Europos Kosmoso Agentūra (EKA) pradeda bendrą projektą ESPRESSOESsential PREparation Steps for Qualification Longevity of Space Optics. Šio projekto tikslas – ilgalaikiai optinių elementų, naudojamų lazerinėse sistemose kosmose, optinio atsparumo tyrimai.

Numatoma projekto trukmė – 2 metai.

Laser-induced damages on optical surfaces
Pažaidų lazerio spinduliuote
pavyzdžiai

Atmosferos stebėjimams iš kosmoso artimiausiu laiku numatoma taikyti galingas lazerines sistemas, kurių darbui būtinas patikimumas ir ilgaamžiškumas. Priešingai nei įprastomis sąlygomis ant Žemės, orbitoje lazerinių prietaisų remonto galimybė yra itin ribota. Todėl kosmoso misijų, kuriose naudojami lazeriai, sėkmė tiesiogiai priklauso nuo tokiuose prietaisuose naudojamų optinių elementų kokybės. Veikiant intensyvia lazerio spinduliuote optinis elementas gali prarasti savo naudingas savybes ar būti pažeistas. Net ir dėl vieno nusidėvėjusio (šviesa pažeisto) optinio elemento gali žlugti ilgus metus planuota misija. Todėl itin svarbu sukurti metodiką, kuri iš anksto leidžia sumažinti riziką, t.y.: patikimai įvertinti optinių elementų ilgaamžiškumą ir prognozuoti jų gyvavimo laiką.

Deja, iki šiol nėra patikimos metodikos, kuri leistų prognozuoti ilgalaikį optinių medžiagų atsparumą lazerinei spinduliuotei (pvz. eksponuojant milijardais lazerio impulsų). Atsakymo į šį klausimą Europos Kosmoso Agentūra sieks pasitelkusi Lietuvos optinio atsparumo ekspertus. Bendro projekto metu bus atlikti ilgalaikiai eksperimentiniai matavimai, testuojami ir kuriami nauji optinio atsparumo prognozavimo ir patikimumo įvertinimo modeliai. Optimizuojamos optinių elementų gamybos technologijos.

UAB „Lidaris“ yra aukštųjų technologijų įmonė, teikianti optinio atsparumo testavimo paslaugas ir vystanti inovatyvius sprendimus, skirtus lazerinių elementų kokybei gerinti. Tai „pumpurinė“ (angl. spin-off) Vilniaus universiteto (VU) Lazerinių tyrimų centro įmonė, kuri buvo įkurta po daugiau nei 10 metų kryptingų mokslinių tyrimų optinio atsparumo srityje. „Lidaris“ yra pasaulinės rinkos lyderis, testuojant optinio elementų atsparumą su femtosekundiniais impulsais. Įmonės klientai yra garsūs pasaulio mokslo centrai ir pagrindinės lazerių elementus gaminančios ir kuriančios įmonės – savo rinkos lyderės. Paslaugų eksporto dalis įmonės pardavimuose sudaro daugiau kaip 95 proc.

________________________

UAB Lidaris
info@lidaris.com
+370 609 09233
www.lidaris.com