« Gegužės 2020 »
PirAntTreKetPenŠešSek
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Artėjantys įvykiai


2017-09-12

13-toji Nacionalinė konferencija „Lazeriai: mokslas ir technologijos“

Paskutinį vasaros savaitgalį, rugpjūčio 25-26 d. tradiciškai vyko kasmetinė nacionalinė konferencija “LAZERIAI: MOKSLAS IR TECHNOLOGIJOS”, vienijanti Lietuvos lazerių ir optinių technologijų įmones bei mokslo institucijas.

Renginyje dalyvavo beveik 785 dalyviai iš Lietuvos bei viso pasaulio. Į renginį atvyko užsienyje lazerių sektoriuje dirbantys lietuviai, kviestiniai svečiai iš JAV, Ispanijos, Australijos bei kitų valstybių, taip pat renginyje dalyvavo bei pranešimus skaitė Lietuvos Respublikos Ūkio ministerijos, VŠĮ “Versli Lietuva” atstovai, Vilniaus universiteto rektorius bei kiti garbūs svečiai.

Renginio metu tradiciškai buvo aptariamos aktualiausios sektoriaus įmonių naujienos, pristatomi naujausi mokslo pasiekimai, diskutuojama apie Lietuvos lazerių pramonės perspektyvas ir iššūkius.

Šiemet konferencijoje pranešimai buvo skaitomi dviejose sesijose, kurių pirmojoje pranešimai buvo skaitomi moksline tematika, o antrojoje dalyje buvo paliestos ypač Lietuvos lazerių sektoriaus įmonėms aktualios bendrosios temos apie mokslo, valdžios ir verslo bendradarbiavimą, mokslo populiarinimo svarbą ir kvalifikuoto personalo rengimą bei trūkumą, profesionalios vadybos įtaką technologijoms ir kt.

Renginyje Lietuvos lazerių ir optinių technologijų įmonės,Vilniaus universiteto Fizikos fakultetas ir Lazerinių tyrimų centras pristatė savo pasiekimus bei paskutiniais metais vykdytus projektus, pasidalino patirtimi apie gerąsias praktikas įmonėse.

Konferencijos metu pristatytos ir nagrinėtos šios temos:

“Fotonikos mokslas ir technologijos Australijoje”, Ričardas Buividas, Swinburne University of Technology, Australija

„Šviesolaidinių lazerių technologijų apžvalga“, Almantas Galvanauskas, The University of Michigan, JAV

“Lokalinė Hilberto transformacija (Hilberto-Planko transformacija), ir jos panaudojimas lazerių ūkyje”, Kęstutis Staliūnas, ICREA, Universitat Politècnica de Catalunya (UPC), Ispanija

„Bendros pastangos proveržio link“, Lina Sabaitienė, Ūkio ministerija

„Kodėl atsiranda pasipriešinimas organizacijoje ir kaip tai spręsti“, Virginijus Kundrotas, Adizės institutas

“Kaip tobulėjančios technologijos keičia vadybos metodikas”, Nerius Jasinavičius, TOC Sprendimai

“Kodėl būtina populiarinti mokslą?”, Goda Raibytė, LRT

Renginyje dalyvavo įmonių ADOS-tech, Altechna, Altechna R&D, Brolis semiconductors, Cognitio, Eksma, Ekspla, Elas, Evana Technologies, Femtika, FTMC, Integrated Optics, Interlux, Kvantiniai šviesos instrumentai, Lidaris, Optida, Optogama, Optolita, Optomenas, Optonas, Sprana, Šviesos konversija atstovai, viso daugiau nei 700 dalyvių iš verslo įmonių.

Mokslo institucijas – Vilniaus universitetą bei Fizinių technologijų ir mokslo centrą renginyje atstovavo 42 dalyviai.

Renginyje taip pat dalyvavo kitų institucijų - VšĮ Versli Lietuva, VšĮ Fizikos instituto mokslo ir technologijų parkas LITEK, VšĮ "Visorių informacinių technologijų parkas", „Lietuvos lazerių asociacijos“ bei Ūkio ministerijos atstovai.

 

Išsamesnė renginio informacija skelbiama interneto stetainėje http://www.konferencija-lazeriai.lt/